Projekt edukacji włączającej w szkołach podstawowych w Gminie Dobczyce



Gmina Dobczyce realizuje projekt: „Rozwój edukacji włączającej w szkołach podstawowych w Gminie Dobczyce.” Celem głównym projektu wprowadzenie edukacji włączającej w 7 szkołach z terenu gminy Dobczyce w okresie do 31.07.2026 r. Cel zakłada stworzenie i organizację nauki w szkole, aby każda z osób uczących się miała możliwość pełnego uczestnictwa w procesie kształcenia i wychowania oraz życiu społecznym szkoły, zgodnie ze swoimi możliwościami w warunkach uwzględniających indywidualne potrzeby. Cel główny projektu bezpośrednio wynika z celu szczegółowego EFS+.CP4.F – FEM 2021-2027 oraz regulaminu dla działania 6.10. Wsparcie przede wszystkim obejmie uczniów z SPE, w tym będzie koncentrować się na uczniach z niepełnosprawnościami i niedostosowanych społecznie, ale również poprzez działania integracyjne i antydyskryminacyjne będzie skierowane do pozostałych uczniów szkół, w tym uczniów zdolnych. Projekt zakłada również podnoszenie świadomości, kompetencji i kwalifikacji kadry pedagogicznej, wsparcie rodziców i opiekunów w zakresie pełnienia funkcji rodzicielskich oraz poprawę dostępności architektonicznej szkół objętych projektem. Grupa docelowa: a) uczniowie szkół podstawowych z klas I-VIII w wieku 7-15 lat z terenu gminy Dobczyce, w szczególności w niekorzystnej sytuacji oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: Wsparciem zostaną objęci uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych: • SP im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach, • SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach, • SP im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach, • SP im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Wsi, • SP im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce, • SP nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Dobczycach, • SP nr 2 im Jana Pawła II w Dobczycach. Będzie to 907 uczniów (ucz.) (445 dz, 462 ch), w tym 446 ucz. (208 dz, 238ch) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi rozwojowymi (SPE) (orzeczeniami, opiniami PPP i określonymi na poziomie placówki przez grono pedagogiczne oraz specjalistów wsparcia psychologiczno – pedagogicznego, w tym 81 uczniów z orzeczeniami (29 dz, 52 ch), (orzeczenia o niepełnosprawności) oraz 186 nauczycieli (169K, 17M), a także 172 rodziców (135K, 37M).

GŁÓWNE DZIAŁANIA: – wsparcie uczniów szkół podstawowych, które będzie realizowane w formie zajęć ponadwymiarowych ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia psychologiczno–pedagogicznego oraz wsparcia dla rodziców i opiekunów; – podnoszenia świadomości, umiejętności, kompetencji i kwalifikacji kadry pedagogicznej; – wyposażenia i dostosowania pomieszczeń wraz z poprawą dostępności architektonicznej w ramach edukacji włączającej; Działania podejmowane w projekcie przyczynią się do osiągnięcia założonych rezultatów: Liczba uczniów, którzy nabyli kwalifikacje po opuszczeniu programu: 817osób (401K, 416M); Liczba przedstawicieli kadry szkół (…) którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu: 168osób (152K, 16M) Wartość projektu: 3 455 647,19 PLN Dofinansowanie projektu z UE:

2 937 300,09 PLN

#FUNDUSZEEUROPEJSKIE

#FUNDUSZEEU

Zarządzenie Burmistrza Gminy i Miasta-PROJEKT

Program Regionalny_Dobczyce

Informacja-FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Załącznik nr 1-ANKIETA

Załącznik nr 2-FORMULARZ-UCZEŃ

Załącznik nr 3_FORMULARZ-NAUCZYCIEL

Załącznik nr 4-FORMULARZ-RODZIC

Załącznik nr 5-KLAUZULA

Załącznik nr 6-DEKLARACJA-UCZEŃ

Załącznik nr 7-DEKLARACJA-NAUCZYCIEL

Załącznik nr 8-DEKLARACJE-RODZIC

Załącznik nr 9-UMOWA-UCZEŃ

Załącznik nr 10-UMOWA-NAUCZYCIEL

Załącznik nr 11-UMOWA-RODZIC

Zaproszenie na wspólne kolędowanie

Kochani, z radością zapraszamy Was na wspólne kolędowanie! To będzie wyjątkowy wieczór pełen radosnych melodii, świątecznej atmosfery i wspólnego dzielenia się radością Bożego Narodzenia! Będzie to doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie bliskich, podzielić się wspomnieniami i stworzyć niezapomniane chwile.
Niech nasze głosy połączą się w piękną harmonię! 

🎤
🎄
❣️

Podczas wydarzenia zbieramy fundusze na pomoc dla Kubusia, który potrzebuje naszego wsparcia

❣️

Czekamy na Was!

✨

5 grudnia-DZIEŃ WOLONTARIATU

Z okazji Dnia Wolontariatu chcemy złożyć wszystkim uczniom wolontariuszom serdeczne życzenia! Dziękujemy za Wasze ogromne serce, zaangażowanie i nieoceniony wkład w pomoc innym. Życzymy Wam, aby każda chwila, którą poświęcacie na wolontariat, przynosiła radość i satysfakcję, a dobroć wracała do Was ze zdwojoną siłą. Niech Wasza pasja i chęć niesienia pomocy nigdy nie wygasną, a każdy dzień przynosi nowe, piękne doświadczenia! Dziękujemy, że jesteście!

Opiekunowie wolontariatu: B. Małota, U. Rokosz, P. Michałowska-Brytan

Dofinansowanie w kwocie 10000 złotych!

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie SieDzieje w listopadzie podpisało umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki i uzyskało dofinansowanie w kwocie 10000zł w ramach „Programu Lig Amatorskich 2024” na Szkolną Ligę Szachową. Dzięki pozyskanej dotacji zostaną przeprowadzone turnieje szachowe oraz zakupione akcesoria szachowe, puchary, medale. Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach, z którą stowarzyszenie ściśle współpracuje. Na cykl ligi w ramach dotacji składają się 4 turnieje szachowe. Turnieje prowadzane są w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 i oraz klasy 4-8. Punkty zdobyte w poszczególnych turniejach są sumowane. Zwycięzcą cyklu zostaje zawodnik, który uzyskał największą liczbę punktów. W każdej grupie wiekowej zostaną wręczone puchary za czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Również w grupie starszej zostanie przeprowadzona dodatkowa końcowa klasyfikacja dla zawodników bez kategorii szachowej /do rankingu 1000 PZSzach/. Turniej kończący cykl ligi odbędzie się 11 grudnia 2024. System rozgrywek i tempo gry każdego turnieju: system szwajcarski, 5 rund, tempo gry 10 minut na zawodnika.

106 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski

„Ważne rzeczy, mój bracie! Wojna tuż nad nami! Wojna o Polskę! Bracie! Będziem Polakami!” Adam Mickiewicz, „Pan Tadeusz”. Klasy 6a i 6b przypomniały nam dzisiaj ważne dla Polski wydarzenia, dzięki którym 106 lat temu odzyskaliśmy wolność. Słowem, piosenką i udziałem w żywej lekcji historii uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był idealną okazją do zmierzenia się z kolejnym wyzwaniem Zosi! Klasa 2c przeniosła się w świat bajek poznając klasykę baśni dziecięcej, rozwiązując łamigłówki i tworząc bajkowe drzewka szczęścia. To już trzecia odznaka na naszych kartach postępów i z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania w ramach ogólnopolskiego projektu STEAM Zakodowana Kraina Przygód Zosi.

„Czytanie na polanie albo na dywanie”

Dzisiaj przedstawiamy relację z kolejnej części projektu „Czytanie na polanie albo na dywanie”, który w naszej szkole realizuje Stowarzyszenie SieDzieje. W ramach projektu czniowie klasy 6 zapraszają swoich młodszych kolegów do wspólnego poznawania literatury.Korzystając z ładnej- jesiennej pogody, klasa 1b wyszła że szkolnych ławek, by na terenie zielonym posłuchać historii o tym, jak wazna jest przyjaźń. Następnie dzieci tworzyły wielkoformatowe ilustracje za pomocą kredy.Z kolei 2b słuchała opowiadania o tym, że czasami boimy się rzeczy, których nie znamy. Uczniowie tej klasy przyznali, że dużo czytają, więc wykonali samodzielnie zakładki do książek.Wszystkie niezbędne do realizacji projektu materiały (dywan, panele akustyczne, koce, namiot, artykuły plastyczne i – oczywiście – książki) zostały zakupione w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Arts oraz Gmina i Miasto Dobczyce

Zakodowana Kraina Przygód Zosi

Kolejne zadanie w ramach programu Zakodowana Kraina Przygód Zosi – zaliczone. Klasa IIc Święto Dyni obchodziła wyjątkowo hucznie – dzieci poznawały rodzaje dyń, rozwiązywały interaktywne łamigłówki, tworzyły kreatywne prace plastyczne i sprawdzały, co dynia ma w środku. Zajęcia będą mieć ciąg dalszy – pozyskane własnoręcznie pestki dyni zostaną wysiane na wiosnę w szkolnym mini-warzywniku. A w listopadzie – kolejne wyzwanie.

Żonkilowy Dzień Hospicjum św. Łazarza w Dobczycach

W czwartkowy ranek opiekunowie samorządu i wolontariatu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach przeszli przez miasto, aby przypomnieć, jak ważne jest jednoczenie się z ludźmi potrzebującymi nadziei. Mówili napotkanym mieszkańcom o Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Uczniowie posadzili żonkile na miejscu wyznaczonym na Pole Nadziei w naszym mieście.
Każda cebulka jest symbolem nadziei dla osoby chorej i jej bliskich.

Samorząd z Sekcją Wolontariatu

Kiermasz zniczy i zbiórka makulatury w SP nr 1

Przypominamy i zarazem zachęcamy do udziału w jutrzejszej wspólnej zbiórce makukatury, organizowanej przez Radę Rodziców SP1 w Dobczycach.

Termin zbiórki : sobota 19.10.2024 r. w godzinach 9.00 – 12.00.

Miejsce: Parking przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dobczycach (ul. Parkowa 4).

Przy okazji zbiórki makulatury będzie również możliwość zakupu zniczy, w ramach akcji kiermaszu zniczy Rady Rodziców SP1, także zachęcamy również do zabrania ze sobą gotówki

🙂

Dochód ze zbiórki makulatury oraz sprzedaży zniczy będzie przeznaczony na wsparcie bieżących szkolnych działań i inicjatyw dla uczniów szkoły. Do zobaczenia zatem już jutro, od 9.00 do 12.00 !